Тема: Індська
цивілізація . Ведійська цивілізація.
Мета:
познайомити учнів з природно-кліматичними умовами та географічним положенням
Індії ; дати уявлення про найдавніші цивілізації долини річки Інд; встановити
зв’язок між природно-кліматичними умовами та заняттям населення;удосконалити
навички роботи з історичною картою; формувати в учнів навички самостійної
роботи та сприяти розвиткові у них критичного мислення,формувати навички аналізу
віршів на історичну тематику.
Обладнання:
Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6 класу загальноосвітніх
навчальних закладів/ О.І. Пометун , П.В.Мороз, Ю.Б. Малієнко.-К.: Видавничий дім
«Освіта», 2014 – 256 с., карта,наочність.
Тип уроку:
комбінований.
Основні поняття: «веди».
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
– називати хронологічні межі утворення та розквіту цивілізацій Індії;
– показувати на карті долини Інду і Гангу,
територіальні межі й основні центри давньої Індії;
–
застосовувати та пояснювати на прикладах поняття: «веди»;
– описувати
спосіб життя людей стародавньої Індії ;
– наводити
приклади впливу природно – географічних умов Індії на зародження держави і
цивілізації;
Хід уроку
І.
Організаційний момент
Повідомлення
теми та мети уроку.
ІІ.
Актуалізація опорних знань
Актуалізація
проходить під час розгляду вірша.
ІІІ.
Вивчення нового матеріалу
1. Природно
– географічні умови Стародавньої Індії
На урок ви
завітали
Вже багато
ми вивчали:
як Єгипет
будували,
як персити
воювали,
Соломона,Хаммурапі,
Кіммерійців і
сарматів.
А сьогодні
глянем ми
На індійськії
світи.
І почнемо,як
завжди:
Де ж ту Індію знайти?
Де ж ту Індію знайти?
Є в азійців
Індостан ,
тут тече і
Інд,і Ганг.
А від холоду
беруть
Перед тим
,як це вивчати
Треба дещо нам
згадати:
Цивілізації
вже знаємо,
Давайте трішечки
згадаємо (які
вже вивчили цивілізації на уроках історії?де вони розташовувалися?)
Тож
підсумуємо згадки -
всі прагли жить
коло ріки.
Ріки дали
землі вологу,
а та-родючості
як в змогу.
Тож
повертаємось туди,
де вже
ступили на шляхи.
Індуси гарні
землероби,
а скотарі – вже
як від Бога.
Ремісники
вони чудові
Знайшли
фаянс,а не полову.
А ще ж і судна
будували.
Індійці
славні трударі
а розкажіть
ще й ви мені…
Поділ класу
на три групи і кожна отримує завдання:
1-Що
вирощували індуси?
2-Яких
тварин розводили?
3-Якими
ремеслами займалися?
Підсумки
підводимо на дошці.
2. Індійська
цивілізація
Індивідуальне
повідомлення про Мохенджо-Даро .
З
повідомлення вибирають учні спільні та відмінні риси сучасного міста та
Мохенджо-Даро
3. Ведійська цивілізація та держава Маур’їв.
3. Ведійська цивілізація та держава Маур’їв.
Опрацювати
текст підручника та скласти план із 4 пунктів та переказати прочитане.
IV. Підсумки
уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар